noevil.pl

Swoboda komunikacji wymaga wyboru

Czym jest Matrix?

Matrix to ambitny projekt stworzenia otwartego standardu dzięki któremu możliwe jest tworzenie kompatybilnych ze sobą aplikacji do chatów i rozmów głosowych.

Możesz wysłać wiadomość email do każdego, nawet jeśli ma pocztę u innego dostawcy, zadzwonić do osoby u każdego operatora, dlaczego internetowe komunikatory nie miałyby działać podobnie?

🚫 W zamkniętych i zcentralizowanych serwisach małpki nie mogą swobonie rozmawiać ze sobą, muszą instalować wiele śledzących je aplikacji, akceptując rozrosłe regulaminy.
✅ W otwartej sieci (takiej jak Matrix, Email czy SMS) małpki rozmawiają niezależnie od tego u jakiego dostawcy mają, konto używając swoich ulubionych aplikacji.

Jak dołączyć?

Kliknij przycisk poniżej, aby założyć konto w przeglądarce.
Możesz też użyć aplikacji obsługującej Matrix. My polecamy aplikację Element, która jest prosta w użyciu i dostępna na każde urządzenie.

Utwórz konto

Rejestracja i logowanie w aplikacji

Uruchom dowolną aplikację (mobilną, na komputer lub w przeglądarce) obsługującą Matrix i ustaw serwer jako noevil.pl przy rejestracji lub logowaniu.

Przykład dla Element Android
Przykład dla FluffyChat
Przykład dla Element Desktop

Pomoc

Jeśli potrzebujesz pomocy, dołącz do naszego pokoju, możesz też napisać do administratora przez kontakt w stopce.

Szyfrowanie E2E

Ikona tarczy oznacza, że pokój jest szyfrowany. Nikt poza jego uczestnikami nie jest w stanie zobaczyć wiadomości.

Zielona ikona tarczy oznacza, że pokój jest szyfrowany oraz urządzenia zostały zweryfikowane. Nikt poza uczestnikami nie jest w stanie zobaczyć wiadomości oraz masz pewność, że nikt nie podszywa się pod rozmówców.

Jak włączyć szyfrowanie pokoju?

Wejdź w jego ustawienia i kliknij "Włącz szyfrowanie end-to-end".

Jak zweryfikować urządzenia uczestników (uzyskać zieloną tarczkę)?

Spotkajcie się fizycznie. Wejdź w ustawienia któregoś z pokoi, natępnie w listę osób i wybierz osobę. Na jej profilu kliknij "Zweryfikuj". Zostaniecie poproszeni o zeskanowanie kodów QR lub sprawdzenie kodu emoji.

Kto ma dostęp do kluczy w pokojach?

Klucze do zaszyfrowanych pokoi dostępne są jedynie na urządzeniach uczestników. Dlatego gdy logujesz się na nowe urządzenie, zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu QR z poprzedniego, aby mogły się bezpiecznie przenieść.

Co jeśli wszystkie urządzenia mam wylogowane, albo nie mam do nich dostępu?

Wtedy należy wpisać hasło kopii zapasowej. Jeśli go już nie masz lub nie zostało ustawione, zweyfikuj urządzenie ze swoimi rozmówcami (tak samo jak uzyskuje się zieloną tarczkę).

Do czego służy hasło kopii zapasowej?

Dzięki twojemu hasłu głównemu możesz zalogować się na nasz serwer. Nie mamy za to dostępu do kluczy w pokojach, a więc i twoich szyfrowanych wiadomości. Klucze możesz przenieść z urządzenia na urządzenie (np. gdy masz nowy telefon), po zalogowaniu zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu QR ze starego urządzenia. Drugie hasło (kopii zapasowej) służy jako alternatywa i może ci się przydać, jeśli przypadkiem wylogujesz się ze wszystkich urządzeń lub nie będziesz mieć do nich dostępu.

Usunięcie konta

Opcję skasowania konta znajdziesz w ustawieniach w aplikacji.

Dla Element
Dla FluffyChat

Możesz też poprosić administratora przez kontakt na stronie.